Ondertussen in Podčetrtek... TeamNL op het EK Pool Jeugd

Dag 7 van 9 is bijna voorbij van het EPBF / Predator / Kamui European Pool Championship 2026. Voor TeamNL zijn drie disciplines achter de rug. Een update door Awin Sewgobind

19 juli 2026

PODCERTREK, SLOVENIE -

EK Jeugd Straightpool

Bij straightpool maakt bij de jongens U19 onze Rayen Gtari uiteindelijk de langste run van TeamNL: na vijf rondes, waarvan drie zeges, eindigt zijn run in de Losers Qualification Round voor plaatsing bij de laatste 16.

Voor zowel Sky van den Berg als Sven Fischer eindigt het straightpool avontuur een ronde eerder in Losers Round 3. Justin Drop verliest helaas twee keer, waarvan de laatste van teamgenoot Rayen in Losers Round 2. Een wedstrijd die een hele tijd spannend was en gelijk opging, maar waarin Rayen uiteindelijk uit kon lopen in de eindfase.

Bij de jongens U17 is het straightpool avontuur helaas ook kort voor Levi Stheins en Max Lensselink, die na twee verliespartijen er snel uit liggen.

 

 

EK Jeugd 10-ball

Bij de tweede discipline, 10 ball, begint het EK ook voor de meisjes en kan ons enige meisje Iris aan de bak. Ze begint met een bye in de eerste ronde, helaas verliest ze vervolgens haar eerste wedstrijd, maar weet vervolgens 2 wedstrijden te winnen tot aan de Losers Qualification round, waar de Duitse Winzinger voorkomt dat Iris zich voor de kwartfinale kan plaatsen.

Bij de jongens U17 lukt het Levi en Max nog steeds niet om een win binnen te halen en sneuvelen na twee rondes.

De U19 jongens doen het iets beter: Sky weet de laatste 16 te halen, waar hij verliest van Spanjaard Renzo Sierra. Sven sneuvelt bij de laatste 32, waar hij Sky aantrof als tegenstander. Justin redt zich net niet te plaatsen voor de laatste 32, hij verliest in de Losers Qualification op de hill van de Roemeense speler Evan Hermeneanu. Het 10 ball avontuur is voor Rayen kort, die na 2 verliespartijen eruit ligt.

 

 

EK Jeugd 8-ball

Bij 8-ball pakt Levi eindelijk een eerste win in zijn tweede partij bij de U17. Helaas blijft het daarbij en sneuvelt hij in de eerste ronde. Max is nog hard op zich naar zijn eerste winstpartij, maar het harde werk levert hem nog geen positief resultaat. Iris komt knap tot de kwartfinale waar ze in een moeilijke partij bezig was met een come-back, maar met 3-5 verloor ze na een ongelukkige "scratch" op de 8 ball. Bij de U19 weet Rayen de laatste 16 te bereiken, waar hij verliest met 7-4. Sky komt tot de laatste 32. Sven en Justin liggen er helaas uit na 2 rondes.

 

 

EK Jeugd 9-ball

Bij de laatste individuele discipline 9-ball zijn er op dit moment nog drie spelers nog in de running: Max, Iris en Sven. Max pakt in zijn tweede wedstrijd eindelijk zijn eerste zeer verdiende winstpartij op een EK jeugd. Bij de U19 leeft alleen Sven nog, die knap 2 van de 3 partijen heeft kunnen winnen. Iris is nog ongeslagen en speelt maandagochtend de Winners Qualification voor de laatste 8. Levi ligt er helaas uit bij de U17 na 2 verloren wedstrijden. Rayen en Justin sneuvelen helaas na 2 verliespartijen en Sky ligt na 1 winstpartij en 2 verliespartijen er inmiddels ook uit. 

 

 

EK Teams U19

Ook bij de Teams U19 leven we nog: na 2 gewonnen wedstrijden en 1 verloren wedstrijd zitten we in de Losers Qualification, waar we morgen spelen voor plaatsing bij de laatste 8.

 






 

Relevante links

Scores en voortgang zijn live te volgen op: https://www.epbf.com/tournaments/european-championships/live/1397/inform...
Livestreams van verschillende events vias KNBB YouTube: https://www.youtube.com/@KNBBbiljartpoolsnooker

 


 

Tekst: Awin Sewgobind
Bewerking: KNBB
Video via KNBB YouTube
Foto's: Predator Pro Billiard Series

EK Jeugd TeamNL
Volg ons online